Sokakban felháborodást keltett, hogy az iPhone legutóbbi szériái mellé már nem kaphatunk töltőadaptert. Nem csoda, hogy az eddig elégedett vásárlók, akik a telefon mellé automatikusan járó fülhallgatóhoz és töltőfelszereléshez szoktak, azok most úgy érzik, hogy az Apple cserben hagyta őket. Sajnos kevesen gondolkoznak el azon, mi lehet a döntés hátterében, pedig nincs szó másról, mint a környezettudatosságról…
Napjaink aggasztó kérdései közé tartozik, hogy mi lesz az emberiség sorsa. Ez foglalkoztatja az iPhone gyártóit is, ezért próbálják termékeiket környezetbarát módon előállítani és árusítani. Mióta a töltőadaptert kihagyják a csomagolásból, kisebb dobozokra van szükségük, így egyszerre sokkal több készüléket tudnak szállítani. Ezáltal a szén-dioxid kibocsátást több, mint kétmillió tonnával csökkentik.
Nem beszélve arról, mennyivel kevesebb adaptert kell így gyártani, a legtöbb szennyező alapanyagot márpedig ez igényli. Egy aprócska tartozék elkészítéséhez szükség van többek között műanyagra, rézre, ónra és cinkre is. Mivel mostantól egy-egy iPhone készülék nem igényel újabb és újabb adaptert, bőven elég annyit gyártani, amennyit az üzletek polcain különállóan megtalálunk. Telefont talán 4-5 évente veszel, de egy töltőfej akár 4-5 telefont is „túlélhet”.
A környezetvédelmi okok mellett természetesen nem tudjuk figyelmen kívül hagyni, hogy az Apple újabb profitot is szerez ezzel az intézkedéssel. A szállítási költségeik csökkentek, töltőadaptert pedig nem kell ingyen adniuk a készülék mellé. De őszintén, mégis ki hibáztatna egy céget, amelyik profitorientált döntéseket hoz? Az indítéktól függetlenül, az eredmény ugyanaz: tettünk valamit a környezetért, hiszen a háztartás nincs tele feleslegesen halmozott töltőadapterekkel.